Antikolt shabby sámli népi motívummal

Elárulom, hogy igazából a leges-leges-legelső antikolt munkám ez volt. Méghozzá egy tanfolyamon készítettem. Egy manufaktúra egynapos mini bútorfestő tanfolyamot hirdetett, és az elmélet gyors összefoglalása után mindenki kapott egy sámlit natúr fából, és azt kellett befestenie és valamilyen mintát ráfestenie.

Én valamilyen népi motívomot szerettem volna, de nem az eredeti harsány színekkel, hanem visszafogottabban. Ezért döntöttem a fehér/bézs kombináció mellett.

Mivel antikoltunk?

A trükk az egészben az antikoló- vagy öregítőanyag volt, amit ebben az esetben ők adtak. Patinázó kencének nevezték és nem árulták el, hogy tulajdonképpen micsoda. Vízsűrűségű, színes, és illatos valami. Amikor megkérdeztem, hogy hol lehet ilyet venni, azt mondták, hogy csak náluk, azaz tőlük. Mivel elég messze vannak tőlem, nem mentem vissza soha vásárloni, egyébként sem szeretem az ilyen titkolózós dolgokat, bár megértem és tiszteletben tartom, de úgy döntöttem nekem más az utam.

A technika a szokásos volt. Szépen lecsiszoltuk a sámlit, fehér vizesbázisú akrilfestékkel kétszer lefestettük. Majd grafitceruzával és indigóval – emlékeztek még a lila indigópapírra? – rámásoltuk a sámli tetejére az előre papíron megrajzolt mintát.

Mintafestés

Utána színes akrilfestékkel megfestettük a mintát. Ez egyébként nagyon nehéz, jó kézügyesség kell hozzá, meglehetős kézbiztonság, és sok-sok gyakorlás. Nem véletlenül szakma a porcelánfestés és a motívumos bútorfestés. Valahogy megbírkóztam ezzel is.

Amikor megszáradt a minta is, akkor visszacsiszoltuk az éleknél, meg ahol jólesett. Még csavarhúzóval direkt csíkokat húztunk a fába, hogy régebbinek tűnjön. Ezután rákentük a patinázó löttyöt, pár percig rajta hagytuk, majd ronggyal vissztöröltük, és csiszoltunk megint. A cucc beitta magát a sérülésekbe és a lecsiszolt sarkokba, élekbe.

A végén lakkoztuk.

Shabby sámli – szeretem!

Hozzászólások

  1. Én is nagyon szeretem, sokszor megirigyeltem. Most legalább tudom, hogy készült. És hogy mennyi mindenem nincs meg ahhoz, hogy én is készítsek egyet. A színes, illatos lötty pláne.

  2. A színes illatos lötty helyett találtam valami mást. Még kísérleti szakaszban van, de hamarosan írok róla! Figyeld a facebookon!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

14 + egy =

Szendrődi Enikő vagyok, a Nemiskacat tulajdonosa, hobbibútorfestő.

Eltökélt szándékom a lelkes bútorfestők támogatása, bátorítása. Legyen szó modern vagy rusztikus felületről, teljesen kezdő vagy már gyakorlottabb haladóról, mindenki számára tartogatok új technikákat. Számtalan ingyenesen elérhető cikket, videót találsz az oldalamon. Kellemes böngészést kívánok!

Már tudod is mit fogsz festeni?

Nézz körbe a Nemiskacat webshopjában, válogass a színek között és szerezz be minden bútorfestéshez szükséges kelléket.

Nem találsz választ bútorfestéssel kapcsolatos kérdésedre?

Segítünk! Keress minket online felületeinken vagy személyesen boltunkban!

Nemiskacat boltja
2051 Biatorbágy, Csillag utca 7.
Hétfő, péntek: 9-18 óráig
Kedd, szerda, csütörtök:
9-16 óráig
Telefon: +36 23 781 345
E-mail: nemiskacat@nemiskacat.hu